optymalizacja widoczności w Google Plus

Jak wycisnąć z Google Plus jeszcze więcej? 400% wzrostu!

Czy zastanawiałeś się jak wykorzystać Google Plus do zwiększenia ruchu? Ja kiedyś słyszałem o kimś, kto dzięki pewnym sztuczkom zwiększył ruch z Google Plus o 400 – 500%! ;)

Chciałbym Ci przedstawić kilka tych “sztuczek“, które służą głównie do zwiększenia zaangażowania użytkowników zarówno na stronie Google + jak profilu.

Jak wszyscy wiemy Google+ jest jednym z największych portali społecznościowych, który odpowiednio wykorzystany może sprowadzić sporą ilość ruchu na nasze strony.

Przedstawione dalej w tym wpisie sztuczki, działają najlepiej dla tych, którzy posiadają dużą liczbę osób obserwujących profile. Dlatego też poniżej dowiesz się jak zdobyć więcej obserwujących na Google Plus poprzez zaangażowanie, a następnie wykorzystać je dla uzyskania ruchu oraz + 1, co z kolei przełoży się na dobro SEO.

Strategie zwiększające ruch na Google Plus

W uzyskaniu większego ruchu z Google Plus pomocne będą poniżej wymienione strategie. Taki podział ułatwi Ci późniejsze wykonywanie tych głównych etapów oraz pomoże mi w dodaniu kilku słów kluczowych więcej do tego artykułu ;)

1. Zdobądź obserwatorów wśród osób, które blogują oraz dzielą się artykułami zwłaszcza w Twojej niszy.

2. Dodatkowa optymalizacja tytułów i opisów w postach na Google Plus i profilu.

3. Dodanie niestandardowych obrazów dla wyróżnienia Twoich artykułów.

W tym wpisie dowiesz się, że istnieją pewne strategie pozwalające poprawić pozycję słów kluczowych oraz zwiększyć ruch z wyników wyszukiwania w Google poprzez odpowiednie optymalizowanie wpisów na Google Plus.

Strategia # 1: Zdobywanie obserwatorów w Twojej niszy na Google Plus

 • Na swoim profilu lub stronie Google+ na górze w pasku wyszukiwania podaj słowo kluczowe/frazę związaną z Twoją niszą. Może to być każda fraza powiązaną z niszą, w której blogujesz. W naszym przypadku jest to np: “SEO“.
 • Następnie wybierz zakładkę “Społeczności” i dołącz do nich, abyś mógł łatwo i często w nich uczestniczyć.
szukanie społeczności w Google Plus

Wybór społeczności w Google Plus

 • Często (codziennie) sprawdzaj te społeczności i oczywiście pisz na tematy związane z daną niszą. Pamiętaj: Udzielanie się w danej społeczności nie kończy się tylko na publikowania Twoich postów, ale również na pisaniu komentarzy oraz dawania +1 postom, które Tobie się spodobają.
 • Komentowanie postów/wpisów na Google Plus w Twojej niszy, podniesie Twój autorytet jako specjalisty i sprawi, że kolejne osoby zaczną Cię obserwować. Równie ważne jest to, że kiedy dasz +1 i/lub skomentujesz dany wpis, jego autor dostanie powiadomienie i może zacząć Ciebie również obserwować
 • Przez stosowanie tej strategii możesz wygenerować sporą ilość osób obserwujących Twój profil, a im większa społeczność oraz dużo aktywnych użytkowników tym lepiej.
 • Gdy już zdobędziesz słuszną ilość osób obserwujących Ciebie lub Twój profil, możesz w łatwy sposób  zwiększyć ruch na swoją stronę oraz zdobyć kilka bardzo cennych +1

Bonus: Dzięki tej metodzie możesz w dość prosty sposób zdobyć komentarze oraz polubienia Twojego wpisu na Google Plus. Wystarczy, że najpierw wrzucisz wpis na swój profil (o odpowiedniej optymalizacji takiego wpisu dowiesz się w dalszej części artykułu), więc będzie się on wyświetlał jako pierwszy, a następnie za pomocą dodawania +1 oraz komentarzy (oczywiście merytorycznych) w wybranej przez Ciebie społeczności zwrócisz uwagę autorów tych postów. Bardzo często w woli rewanżu zaczną oni komentować i/lub plus jedynkować Twój najnowszy post ;)

Strategia # 2: Optymalizacja wpisów/postów na Google Plus

Przeważnie większość osób chcących podzielić się na Google Plus swoim najnowszym postem tylko kopiuje adres URL, po czym udaje się na Google+, aby go wkleić – i już. Nie ma w tym nic złego, ot chcą się podzielić tworzoną przez siebie treścią. Jednak ta treść nie wyróżni się sama. Istnieją pewne rozwiązania w Google Plus o których mało kto wie, a które Warto użyć, aby zwiększyć zaangażowanie czytelników.

Pogrubienia w treści postów na Google Plus

 • Google Plus pozwala na użycie pewnych znaków, które są wykorzystywane do nadania odpowiedniego stylu naszym postom na Google Plus. Jednym z nich jest gwiazdka * [shift + 8]
 • Umieszczając te gwiazdki przed i po słowie w treści opisu to dane słowo stanie się pogrubione – jak przy zastosowaniu <strong>
Pogrubienia w treści postów na Google Plus

Dodawanie pogrubień frazy w Google Plus

Kursywa w treści postów na Google Plus

 • Podobnie można użyć podkreślenia “_” aby pochylić konkretne słowo lub zdanie, podobnie jak w poprzednim punkcie.
 • Umieszczając znaki podkreślenia przed i po słowie w treści opisu to dane słowo zostanie pochylone – jak przy zastosowaniu <em>
Kursywa w treści postów na Google Plus

Dodawanie kursywy dla słowa w Google Plus

Przekreślenie w treści postów na Google Plus

 • Możesz również użyć myślnika “-” aby przekreślić konkretne słowo lub zdanie, podobnie jak poprzednio.
 • Umieszczając znaki myślnika przed i po słowie/zdaniu w treści opisu zostanie ono przekreślone – jak przy zastosowaniu <del>
Przekreślenie w treści postów na Google Plus

Przekreślanie słow w treści w Google Plus

Dodawanie hashtagów w postach na Google Plus

 • Hashtag to słowo lub fraza (bez spacji) z symbolem # (np. #Google). Po kliknięciu hashtagu zobaczysz powiązane z nim wpisy.
 • Dodając hashtagi do swojego wpisu, ułatwiasz innym odkrycie Twojego profilu i tego, co udostępniasz.
 • Podczas pisania dodaj symbol hashtagu (#) i słowo będące hashtagiem (np. #seo). Nie używaj spacji ani symboli.

Bonus: Bogate opisy postów w Google Plus

 • Postaraj się napisać więcej o udostępnianym przez Ciebie artykule w Google+ w treści opisu (używając powyższych wyróżnień treści) oraz starając się używać powiązanych słów kluczowych z treścią posta,
 • Do każdego opisu postaraj się dodać ‘nawołanie do akcji’ w postaci dopisania np “czytaj więcej”. Dzięki temu wykorzystujemy tendencję użytkowników do klikania w tego rodzaju odnośniki, a jak wszyscy wiemy Google śledzi zaangażowanie użytkowników ;)
 • Kiedy już zdobędziesz dużo obserwatorów Twojego profilu lub strony to w momencie, gdy taki użytkownik dokonuje wyszukiwania w Google istnieje możliwość, że Twój post (ten odpowiednio przygotowany) pokaże się wśród wyników organicznych – oczywiście o ile użytkownik jest zalogowany na swoje konto Google Plus,
 • Ich lepsza widoczność jest również spowodowana tym, że posty na Google Plus często indeksują się szybciej od zwykłych postów/stron www (a może warto to wykorzystać do przyspieszenia indeksacji ;)

Strategia # 3: Stosowanie na Google Plus własnych obrazów (serio?!)

 • Dodawanie własnych obrazów do  udostępnianych treści na profilach Google Plus to bardzo często dobry pomysł z uwagi na możliwość edytowania ich w celu uzyskania większego zaangażowania użytkowników.
 • Najpierw kliknij w ikonkę zdjęcia – tak jak na zdjęciu poniżej
jak dodać zdjęcie do postu w Google Plus

Dodawanie własnego zdjęcia w Google Plus

 • Po dodaniu zdjęcia pokażą się dodatkowe opcje dzięki, którym możesz dodać do zdjęcia np napisy
 • Możesz je dodać klikając symbol pokazany poniżej
jak zoptymalizować zdjęcie na google plus

Optymalizacja obrazów w Google Plus

 • Następnie wystarczy dodać kilka napisów przykuwających uwagę naszych czytelników
własne napisy na zdjęciu w Google Plus

Dodawanie tekstów do zdjęcia

 • Post z dodanym zdjęciem wraz z napisem
post na Google Plus z dodanym zdjęciem własnym

Post z własnym dodanym zdjęciem z napisami

Skorzystaj z tych punktów do zwiększenia swojej widoczności w Google Plus

Warto przy każdym dodawanym poście przestrzegać wszystkich tych strategii. Pomoże to zdobyć więcej obserwujących, zwiększy ruch na Twoją stronę, pomoże zdobyć dodatkowe +1, a wszystko to może przekształcić się w wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

6 komciów

  • Maćku, miałem nadzieję, że wystarczy jak napiszę, że znam kogoś kto opowiadał mi to i owo i to wystarczy :( A teraz jeszcze jakieś statystyki, dowody, screeny i takie takie… ehh czy już nikt sobie nie ufa?! ;) Co do optymalizacji – polecam – i wcale nie zajmuje to dużo czasu :)

 1. Podobnie jak FotoGuzik – nie zauważyłem wzrostów niestety. Aktywni użytkownicy Google + zajmują się, z mojej obserwacji, “czatowaniem” na G+ . Nic ponadto. Natomiast pytanie czy plusiki z G+ nie są w stanie pomóc w pozycjonowaniu?

 2. właśnie zaczynam przygode z g+ , trzeba coś z tej społecznościówki wycisnąć. Google plus wydaję się trochę niedostępne, może dlatego ma mniej użytkowników w stosunku do fb, choć ten drugi wprowadził dziwne rozwiązanie w postaci odejmowania fanów, nawet jeśli to nie jest sztuczne działanie.

 3. Bardzo przydatny artykuł. Od jakiegoś czasu dodaję do google plus, lecz nie widziałem żadnego efektu. Prawdopodobnie wynikało to z faktu, że źle przygotowywałem wpisy. Zacznę stosować się do wskazówek i jeżeli liczba obserwujących wzrośnie natychmiast pochwalę się tym i potwierdzę słowa autora artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *