Wrześniowa zmiana w algorytmie Google

Wrzesień – Google odpala kolejną zmianę w algorytmie

No i jest. Kolejna, oficjalnie zapowiedziana i potwierdzona zmiana w algorytmie Google. Tym razem nie ma (któryś już raz z rzędu) wyrafinowanego nazewnictwa, a jest po prostu: “A broad core algorithm update“. No i ponownie, wszyscy ci – którzy podobnie jak i ja – żyją z kształtu SERP, zadają sobie jedno i to samo pytanie: polecimy czy nie?

Wrześniowy update algorytmu Google

Nikt chyba z radością i entuzjazmem nie przyjmuje takich wiadomości, jaką dziś na Twitterze można było przeczytać na jednym z oficjalnych i wiarygodnych kont ludzi od Big-G. Takie wiadomości raczej sprawiają że mamy flashbacki z przeszłości, a umysł podświadomie mnoży scenariusze: który klient jak zareaguje na spadki ;)

Tak. Spadki. Bo mimo tego że wpaja się nam “pozytywne myślenie”,  to większość z nas (SEOwców jak i Polaków), swoje już dobrze wie, hehe.
I bez tekstów, że “dobra robota się obroni”, bo jak szukacie sprawiedliwości, to na pewno nie w Google. Ileż to razy wymuskane, wychuchane optymalizacje, okraszone pysznym profilem linkowym pikowały w dół, aby ustąpić miejsca jakimś czerstwym, nieresponsywnym paździerzom? Algorytm wie lepij! Wystarczy przypomnieć marcową zmianę w algo oraz czerwcowy update w Google.

Jak będzie tym razem? Co przyniesie kolejna “ogólna zmiana mająca na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania“? Przekonamy się za kilka dni.

Nikczemny tweet w całej okazałości:

Oczywiście gawiedź zalała ścianę jakże super zabawnymi i oryginalnymi gifami, więc konstruktywnych komentarzy próżno szukać… Chyba nauczyli się z naszych grup branżowych na FB ;)

Póki co w pogodynce Senuto jeszcze spakooojna:

Wrześniowa zmiana w algorytmie Google

Ale zobaczymy jutro, pośmiejemy się, może przyklaśniemy. A może i nie :)

Aha – z poradnika młodego Googlarza – Co Ty, młody webmasterze, powinieneś wiedzieć o core’owych zmiana w algo? Tekst co prawda w języku lengłydż, ale skoro obsługujecie mikrofalę i wiatrak w biurze, to może jakoś pęknie.

Stay tuned.

6 komciów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *