Zamknięcie Google Plus 4 kwietnia 2019

Google+ zostanie oficjalnie zamknięty 2 kwietnia 2019

Oficjalne zamknięcie portalu Google+ zostało zaplanowane na 2 kwietnia. Użytkownicy mało czasu na odzyskanie swoich danych z Google+, zanim znikną one bezpowrotnie. „2 kwietnia twoje konto Google+ i jakiekolwiek utworzone przez ciebie strony Google+ zostaną zamknięte, a następnie zaczniemy usuwać ich zawartość”.

Zamknięcie Google Plus

Do usuwanych plików zaliczać się będą zdjęcia i widea z twoich albumów oraz wszelkie strony Google+. Zdjęcia i widea zapisane w Google Photos nie zostaną usunięte. Aby uzyskać pełną instrukcję exportu danych z Google+, należy się zalogować do panelu i skorzystać z funkcji “Export”.

Google zaznacza, że proces usuwania zawartości kont potrwa kilka miesięcy, w ciągu których dane mogą pozostać dostępne online.

„…użytkownicy mogą wciąż widzieć pewne części swojego konta w panelu aktywności, jak również zawartość niektórych kont, zanim zostanie usunięta, może pozostać widoczna dla użytkowników G Suite”.

Wiadomość o zamknięciu portalu, po raz pierwszy ukazała się w październiku 2018 roku. Jako powód tej decyzji podano naruszenie ochrony danych oraz niską konsumpcję. Pierwotny plan przewidywał zamknięcie Google+ w sierpniu 2019, postanowiono jednak sprawę przyspieszyć z powodu ponownego naruszenia ochrony danych.

Google ogłosiło dokładną datę zamknięcia portalu w lutym. Ważną dla użytkowników datą jest też 4 lutego, kiedy to została zablokowana możliwość tworzenia nowych profili, stron, społeczności i wydarzeń w Google+.

Użytkownicy Google+ powinni również zapamiętać datę 7 marca, ponieważ wtedy zostanie uniemożliwione komentowanie poprzez konto Google+ na wszystkich stronach internetowych. Również na początku marca właściciele i moderatorzy społeczności na Google+ będą mogli zapisać pełen zestaw plików ze swoich społeczności.

Google+ dla G Suite pozostanie aktywne. Na ten moment nie ma żadnych planów likwidacji wersji dla przedsiębiorstw.

R.I.P Google Plus. May we meet again ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *