Google: Pingwin oficjalnie wdrożony jako core algorytmu!

Jak wiemy algorytm Google opiera się o ponad 200 unikatowych czynników i sygnałów, które pomagają umiejscowić stronę w SERP – to tak z grubsza ;)

Wiemy również, że jest taka jedna aktualizacja, która oficjalnie nosi nazwę Pingwin, no i że została zapoczątkowana w 2012 roku jako nowa świecka tradycja gnębienia poczciwych obywateli i że głównie odpowiada za linki prowadzące do domeny i takie takie. Jasne c’nie?

Otóż mądre głowy z Googlaka właśnie oficjalnie potwierdzili, że po okresie „rozwoju i testowania” (w ostatnim czasie odbyło się istnym wariactwem w wynikach wyszukiwania) aktualizacja Pingwin została wdrożona do algorytmu WE WSZYSTKICH JĘZYKACH!

Pingwin jako zmiana algorytmu działa już w czasie rzeczywistym – live!

Nowy Pingwin wygląda tak:

aktualizacja-pingwin

crazypolish.soup.io

Najważniejsze zmiany w pingwinie?

Pingwin działa teraz w czasie rzeczywistym – do tej pory lista stron „dotkniętych” Pingwinem zmieniała się podczas kolejnych aktualizacji algorytmu. Co za tym idzie miały miejsce inne fajne lub mniej fajne rzeczy związane z profilem linkowym, a to często wymuszało na webmasterach (Pozycjonerach?;) czekanie do kolejnej aktualizacji. Teraz Google paszczą Gary’ego Illyes’a oficjalnie podało komunikat: „koniec i basta” i dzięki wprowadzeniu Pingwina jako działającego w czasie rzeczywistym wszelkie zmiany mają być widoczne od razu po indeksacji/reindeksacji :)
How cool is that?!

Nie będzie więcej oficjalnych informacji o aktualizacji Pingwin – co jest raczej oczywiste skoro będzie działał live ;)

Pingwin nie będzie więcej obniżał widoczności całej strony – co było znane wcześniej jako filtr algorytmiczny. W zamian za to nowy pingwin nie będzie brał pod uwagę “spamerskich” linków. Oczywiście strony, które dalej będą przesadzać ze spamowaniem, będą otrzymywać kary ręczne, tutaj nic się nie zmienia ;)

„Sieć zmieniła się znacząco w ostatnich latach, ale jak mówiliśmy w naszym oryginalnym poście, webmasterzy powinni mieć swobodę i w spokoju skupić się na tworzeniu niesamowitych, atrakcyjnych stron internetowych. Ważne jest również, aby pamiętać, że aktualizacje takie jak Penguin są tylko jednym z ponad 200 sygnałów, których używamy do określenia rankingu.” ~Google

The future is now!

Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

tylko 1 komentarz?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *